Inovace a zkvalitnění výuky translatologických disciplín v oboru rusistika na filozofické fakultě Ostravské univerzity - pilotní projekt

Projekt Fondu rozvoje vysokých škol

Řešitel: Mgr. Vítězslav Vilímek, DiS., PhD.
Spoluředitelé: Mgr. Igor Jelínek, Ph.D.

Cílem projektu je inovace a zkvalitnění výuky translatologických disciplín na katedře slavistiky OU, především předmětů Základy překladu a Základy tlumočení. V jeho rámci bude provedena revize a zvýšení provázanosti translatologických disciplín navzájem a s ostatními odbornými předměty. Vzhledem k nové technice bude prioritně modifikována výuka tlumočnictví. Bude vytvořena série původních počítačových prezentací pro výuku překladatelství a tlumočnictví. Z prostředků projektu bude podstatně doplněn a modernizován fond translatologické literatury. Součástí projektu je také prezentace jeho výsledků odborné veřejnosti. Projekt bude sloužit jako pilotní pro příbuzné obory vyučované na FF OU.

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 11. 2022