Divadelní představení LUTHER 1517-2017. POLTERGEIST UND BEWEGER na katedře germanistiky FF OU

Dne 25. dubna 2017 v 10:30 a 12:30 zasedli v hledišti divadelní učebny E313 zvědaví diváci, kteří se těšili na dlouho avizované představení LUTHER 1517-2017. POLTERGEIST UND BEWEGER. U příležitosti pětisetletého výročí narození teologického myslitele Martina Luthera nastudovali studenti katedry germanistiky za podpory asistentky lektora DAAD drama představující osudové okamžiky ze života zatracovaného kacíře. Jednotlivé obrazy sestavila v jednolitý dramatický útvar doc. Pavla Zajícová, která rovněž za technické podpory dr. Pišla celé představení režírovala. V publiku se sešli studenti odborných středních škol a gymnázií, spolužáci a vyučující z katedry germanistiky, prof. Jan Malura z katedry české literatury a literární vědy i zástupce vedení Filozofické fakulty OU, proděkan pro studium dr. Richard Psík. Bouřlivý potlesk po ukončení obou představení svědčil o zajímavém, divácky přitažlivém ztvárnění děje a předznamenal další pokusy na prknech, které znamenají svět, i v letech následujících.

Zveřejněno / aktualizováno: 03. 05. 2017