OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Filozofická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra slavistiky > Ze života katedry > Archiv událostí

Přednáška „Czesław Miłosz – kultura i historia”

V roce 2011 si připomínáme výročí 100 let od narození Czesława Miłosze, významného polského básníka, prozaika, esejisty a překladatele, nositele Nobelovy ceny za literaturu z roku 1980. Při této příležitosti uspořádalo oddělení polonistiky katedry slavistiky veřejnou přednášku Dr. Justyny Urban (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny, Siedlce) s názvem „Czesław Miłosz – kultura i historia“. Přednáška spojená s prezentací nejvýznamnějších děl a nejdůležitějších dat ze spisovatelova života proběhla 3. května 2011. Ve svém vystoupení se Dr. Justyna Urban věnovala především literárněvědnému a historickému pohledu na život a dílo Czesława Miłosze, zvláště pak hledání historických a kulturních inspirací a souvislostí v básníkově tvorbě (doložených prostřednictvím analýzy vybraných básní a pasáží) nebo možnostem interpretace skutečné a fiktivní autorovy biografie.

Více o Roku Czesława Miłosze na stránkách krakovského Instyutu Książki www.milosz365.pl

Přednáška „Czesław Miłosz – kultura i historia”Přednáška „Czesław Miłosz – kultura i historia”Přednáška „Czesław Miłosz – kultura i historia”Přednáška „Czesław Miłosz – kultura i historia”

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 09. 2016