OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Filozofická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra slavistiky > Ze života katedry > Archiv událostí

Česko-polské vztahy na Těšínsku

V rámci festivalu Polské dny v Ostravě (pořádaného Matičním gymnáziem Ostrava a Generálním konzulátem Polské republiky v Ostravě) proběhla dne 3. listopadu 2010 na oddělení polonistiky veřejná přednáška mladého varšavského historika Grzegorze Gąsiora.

Grzegorz Gąsior

Vystoupení s názvem „Česko-polské vztahy na Těšínsku v letech 1918-1939“ se dotýkalo všech otázek souvisejících s rozdělením Těšínska ve zmíněných letech, přičemž na jednotlivé fakty bylo nahlíženo nejen optikou českých nebo polských historiků, ale také pohledem obyčejných lidí a jejich dobových komentářů.

publikum

Fotografie: Renáta Macečková