Projektové dny s ruštinou 2024

Během června připravilo oddělení rusistiky katedry slavistiky sérii jazykových workshopů pro žáky základních a středních škol.

Již 7. června se workshopu zúčastnili studenti Jazykového a humanitního gymnázia PRIGO s vyučujícími Mgr. Janou Kozmíkovou a Mgr. Janem Němečkem. V rámci projektového dopoledne si studentky navazujícího magisterského studia Bc. Zuzana Pietroszová a Bc. Marika Marečková připravily řadu aktivit, díky kterým si žáci rozšířili své znalosti středoškolské ruštiny. 12. června jsme na katedře přivítali žáky 6. třídy Základní školy s rozšířenou výukou jazyků a s Montessori výukou z Nového Jičína spolu s jejich vyučujícími. Studenti Bc. Jan Rodák a Dominika Žváková si pro žáky připravili několik aktivit, které vedly k procvičování a rozšiřování slovní zásoby ruštiny. Dva červnové pátky 14. a 21. června jsme přivítali na ostravské rusistice žáky ze Základní školy Háj ve Slezsku, které doprovodila jejich vyučující Mgr. Kateřina Scheeová. Na první projektové dopoledne si několik jazykových aktivit připravili studenti Bc. Kateřina Szturcová a Bc. Martin Rakowski, na další pak studenti Bc. Martina Bělicová a Bc. Tadeáš Spurný, kteří zorganizovali interaktivní workshop zaměřený na slovní zásobu z oblasti přírody a světa zvířat.

Workshopy probíhaly v příjemné atmosféře, umožnily studentům navazujícího magisterského studia ve studijního programu Učitelství pro střední školy vyzkoušet si projektovou práci s žáky, v neposlední řadě pak přinesly řadu inspirativních podnětů pro další spolupráci ostravské rusistiky se základními a středními školami našeho regionu.

Sérii projektových dnů s ruštinou zorganizovali dr. Lukáš Plesníkdoc. Zdeňka Nedomová, kteří děkují za aktivní účast všem žákům a jejich vyučujícím, ale rovněž i studentům ostravské rusistiky za přípravu jejich jazykových a popularizačních aktivit.

Projektové dny s ruštinou 2024

Zveřejněno / aktualizováno: 21. 06. 2024