100 let české polonistiky 1923-2023

Logo 100 let české polonistiky 1923-2023 V roce 2023 slaví česká, resp. československá univerzitní polonistika 100 let. Počátky univerzitní polonistiky v našich zemích jsou těsně spjaty s osobností prof. Mariana Szyjkowského, který je považován za iniciátora a zakladatele prvních polonistických studií na FF UK v Praze, kde oslavy na podzim vyvrcholí velkou konferencí. Po celý rok se můžete těšit na spoustu akcí, jaké pro vás chystáme zejména s velkou podporou Polského institutu v Praze, Velvyslanectví Polské republiky v Praze, Generálnímu konzulátu Polské republiky v Ostravě a také s našimi kolegy na polonistikách na FF UK v Praze, FF UP v Olomouci, FF MU v Brně a FF Univerzity Pardubice.

Součástí oslav je velká polonistická konference, která se koná 17. října 2023 v Praze.

Katedra středoevropských studií Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s Institutem slovanské filologie Jagellonské univerzity v Krakově, Ústavem slavistiky Masarykovy univerzity v Brně, Katedrou slavistiky Univerzity Palackého v Olomouci, Katedrou slavistiky Ostravské univerzity a Polským institutem v Praze vás u příležitosti 100. výročí vzniku univerzitní polonistiky v českých zemích srdečně zvou na mezinárodní KONFERENCI nazvanou Polsko-české poznávání jako výměna hodnot.

Zveřejněno / aktualizováno: 30. 05. 2023