OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Filozofická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra historie > Ze života katedry > Aktuality

• Obrázek

Workshop Těšínsko a střední Evropa po Velké válce 1918-1920

Katedra historie Filozofické fakulty Ostravské univerzity a Čs. obec legionářská - jednota Ostrava 1 vás srdečně zvou na mezinárodní workshop Těšínsko a střední Evropa po Velké válce 1918-1920, který proběhne v pátek 25. ledna od 9:00 do 17:00 v Centru PANT (Čs. legií 22, Ostrava).

Workshop bude věnován proměně Těšínska po skončení 1. světové války a rozpadu Rakousko-Uherska. Zaobírat se bude především územním sporem Československa a Polska a rolí dohodových mocností v jeho řešení. Příspěvky českých, polských a britských historiků představí problematiku z vojenských, politických, správních, hospodářských, sociálních a národnostních hledisek. Prostor bude poskytnut rovněž debatě účastníků a posluchačů nad danými tématy. Hlavní proslov na téma British military officers in the Duchy of Teschen, January to June 1919 přednese Dr Jim Beach (University of Northampton).

VSTUP ZDARMA

program