Výměnné didaktické praktikum studentů katedry germanistiky FF Ostravské univerzity v Erfurtu

Jako již tradičně, konalo se i tento rok výměnné didaktické praktikum, v rámci něhož 16 studentek katedry germanistiky FF OU odjelo na týden sbírat zkušenosti pro svou budoucí pedagogickou praxi do Erfurtu. Praktikum se uskutečnilo od 3. do 11. listopadu 2007. Studentky se zúčastnily řady náslechů ve Sprachenzentru Univerzity v Erfurtu a měly rovněž možnost poznat okolní krajinu a místní kulturu. O své zážitky a dojmy se s vámi chtějí podělit prostřednictvím následujících fotografií a komentářů:

• Pořád je co se učit. A navštívit, pozorovat a někdy také zapojit se do multikulturního vyučování bylo opravdu dobrou zkušeností.
  • Didaktické praktikum splnilo svůj cíl – s tím všichni souhlasí. Nasbírali jsme plno nových zkušeností a zážitků ze  studentského života v Německu!
  • Hospitování není jen sledování, ale také hraní.
  • Jen ve třech vyučování probíhá, s námi se to však naplno rozbíhá.
  • Není nad to, začít nový den s úsměvem. I přes deštivé a nevlídné počasí nás naše milá slečna doktorandka Eva přivítala, jako každý jiný den, s úsměvem na tváři. Její optimistická nálada nám dodávala elán celý týden. Před  osmou hodinou ranní se celá naše skupina sešla na erfurtském vlakovém nádraží s jediným cílem, seznámit se s Goethovým a Schillerovým Weimarem.
  • Pro některé z nás bylo velkou poctou projít se po schodech, na kterých sedával Goethe a čerpal inspiraci. Vzápětí jsme přešli říčku Ilm a v dálce jsme spatřili skromný letní domek. Po několika krocích zablácenou cestou jsme dorazili k cíli. Díky velmi osobitému výkladu pana Nasdaly, jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí, které bychom jen tak někde nenastudovali.
Studenti katedry germanistiky v Erfurtu

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 09. 2016