Návštěva studentů Univerzity v Erfurtu v Ostravě

Ve dnech 30. 9. – 7. 10. 2007 navštívili katedru germanistiky FF OU v Ostravě studenti Univerzity v Erfurtu společně se  svým vyučujícím Dr. Horstem Ehrhardtem. Tato německá univerzita spolupracuje s katedrou germanistiky FF OU od jejího založení a kontakty s jejím germanistickým pracovištěm byly prohloubeny obzvláště v posledních osmi letech. Studenti erfurtské univerzity se zúčastnili nejen hospitací na několika ostravských školách (Waldorfská škola, gymnázium Pavla Tigrida, Matiční gymnázium a jazyková škola v Jizdárenské ulici), ale byl pro ně přichystán rovněž bohatý program. V Ostravě si prohlédli výstavu Jiné domy 2007, muzejní průmyslový areál Vítkovice a v neposlední řadě Novou radnici. Pozitivní ohlas bezesporu sklidil výlet do ostravského okolí (Hukvaldy – Příbor – Sedlnice – Štramberk – Nový Jičín – Fulnek) a do  Beskyd. Studenti měli rovněž možnost zhlédnout baletní představení Romeo a Julie a operu La Tragédie de Carmen v ostravském Divadle Antonína Dvořáka. Pobyt erfurtských studentů v Ostravě dokreslují následující fotografie.

Studenti Univerzity v Erfurtu v Ostravě

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 09. 2016