Návštěva paní prof. Jolanty Mazurkiewicz-Sokołowské z Uniwersytet Szczeciński na KGE

Dne 14. března 2024 navštívila katedru přes program Erasmus+ paní prof. Jolanta Mazurkiewicz-Sokołowska z Uniwersytet Szczeciński (Polsko), která si pro studenty připravila dvě přednášky: „Verkörpertes und multisensorisches Lernen der deutschen Grammatik“ a „Multisensorische Fremdsprachenlehr- und -lernmethode“.

Z přednášek získali studenti mnoho užitečných rad, jak si usnadnit učení, především v oblasti gramatiky a slovní zásoby. Základním principem je nebát se zapojit jakékoli netradiční metody, byť by se mohly zdát až bizardní. Co třeba propojit gramatiku s pozitivními, ale hlavně i negativními emocemi? Nebo pomůže spojit si gramatické jevy s konkrétními místy ze svého okolí? Nebo si jednotlivé typy informací zvýraznit různými barvami, podpořit schématy a tabulkami? A co takhle protáhnout si při učení gramatiky a slovíček celé tělo a u každého specifického jazykového prostředku provést specifický pohyb?

Jak paní profesorka zdůraznila, nikdo se však nemusí cítit být nucen použít cokoli, nejdůležitější je najít si takovou metodu, která bude každému přirozeně vyhovovat, nikdy nejsou všechny metody vhodné pro všechny studující. V každém případě se vyplatí se nad způsoby vlastního učení zamyslet, protože to může studium výrazně zefektivnit.

Děkujeme paní profesorce za podnětné přednášky a těšíme se na další spolupráci.

Návštěva paní prof. Jolanty Mazurkiewicz-Sokołowské na KGE

Zveřejněno / aktualizováno: 03. 04. 2024