Práce s obrázkem ve výuce němčiny jako cizího jazyka – návštěva dr Estery Jasity v hodině didaktiky (24. listopadu 2023)

Milé zpestření čekalo na studenty v hodině didaktiky dne 24. listopadu 2023, kdy výuku realizovala dr Estera Jasita (Akademia Nauk Stosowanych v Raciborzu) během svého výukového pobytu na katedře germanistiky v rámci programu Erasmus+.

Dr Jasita poskytla studentům komplexní přehled, jak je možné ve výuce němčiny jako cizího jazyka s obrázky pracovat: jaké jsou jejich funkce a výhody, jaké nároky musí obrázky splňovat, aby mohly být ve výuce použity, jaké metody práce lze aplikovat a jaké různé typy obrázků je vhodné do výuky zařadit, aby práce s nimi nebyla jednotvárná.

V druhé části hodiny si dr Jasita připravila konkrétní ukázky obrázků, ke kterým studenti navrhovali postupy práce, zvažovali vhodnou cílovou skupinu a diskutovali možná úskalí. Ukázalo se, že obrázky mohou být dobrým impulsem pro rozvoj všech jazykových kompetencí i vhodným motivačním prvkem pro učení, zvlášť pokud v sobě ukývají nějakou hádanku, optický klam nebo nejednoznačnou interpretaci.

Děkujeme paní dr Jasitě za její seminář, ze kterého si studenti odnesli mnoho podnětů pro svoji vlastní budoucí výuku.

Práce s obrázkem ve výuce němčiny jako cizího jazyka – návštěva dr Estery Jasity

Zveřejněno / aktualizováno: 12. 12. 2023