Filmové i gastronomické lahůdky - Kulturpunkt jde do finále

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Vážení přátelé germanistiky,

letošní Česko-německé kulturní dny se blíží ke konci a čekají nás poslední akce. Tímto bychom vás na ně chtěli pozvat. Čeká nás velké filmové a gastronomické finále!

6. prosince 2023, od 18 hodin
Černá louka, místnost CU 109 (budova CU)
Promítání filmu BERLIN ALEXANDERPLATZ
Nové filmové zpracování německé románové klasiky Alfreda Döblina. Nemáte čas číst dlouhou knížku? Přijďte na film!

7. prosince 2023, od 17:30 hodin
DM 422 (budova DM)
Projekce krátkých rakouských filmů ÖSTERREICHISCHE KURZFILMSCHAU
Naše lektorka Alexandra Kroiss vybrala to nejlepší z několika ročníků festivalu rakouských filmových miniatur.

13. prosince 2023, od 18 hodin
Studio G
Soutěž o nejlepší štrůdl STRUDEL-ABEND a vědomostní kvíz o německy mluvících zemích
Rozloučení s Kulturpunktem - přijďte zabojovat o ceny v zábavném kvízu a v soutěži o nejlepší štrůdl podle tradičního nebo inovativního receptu. Ochutnat můžete také rakouský punč dle rodinného receptu Alexandry Kroiss. Vstupné: 70,- Kč. Účastníci soutěže o nejlepší štrůdl mají vstup zdarma.

Sledujte Facebook katedry germanistiky a Kulturpunktu.

Děkujeme tímto Rakouskému kulturnímu fóru v Praze a Goethe Institutu Prag za zapůjčení filmů.

Organizátorem 12. ročníku Česko-německých kulturních dnů je Katedra germanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity ve spolupráci s partnery festivalu: Statutárním městem Ostrava, firmou Siemens, Goethe Institutem, Rakouským kulturním fórem v Praze, DAAD, OEAD a firmou PROVALVE ČR, s.r.o. Všem partnerům, podporovatelům a sponzorům tímto děkujeme.

Těšíme se na vás.
KULTURPUNKT-TEAM