Pozvánka na přednášku: Otfried Preußler očima českých čtenářů

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Zveme vás na přednášku o německém autorovi knížek pro děti a mládež Otfriedu Preußlerovi, který se narodil v roce 1923 v Liberci a zemřel v roce 2013 - letos si tedy připomínáme 100 let od jeho narození. Proslul svými knihami jako například Die Kleine Hexe (Malá čarodějnice) nebo Krabat (Čarodějův učeň) a stvořil také postavu loupežníka Hotzenplotze.

V podání PhDr. Tamary Bučkové, Ph.D. z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze se dozvíte, jaké jsou aspekty interkulturní recepce tohoto autora a jak lze jeho dílo využít v oblasti vzdělávání. Přednáška je určena zejména studentům německé literatury a učitelství německého jazyka, ale zváni jsou samozřejmě všichni zájemci o poznání tohoto velice plodného autora příběhů pro děti a mládež.

Přednáška se koná v rámci 12. ročníku Česko-německých kulturních dnů v Ostravě - DER KULTURPUNKT, které pořádá Katedra germanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Partnery festivalu jsou Statutární město Ostrava, firma Siemens, Goethe Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze, DAAD, OEAD a firma PROVALVE ČR, s.r.o. Všem partnerům a sponzorům tímto děkujeme.

Facebooková událost

Zveřejněno / aktualizováno: 16. 10. 2023