Adaptační den na KGE 2023 (5. září 2023)

Pro studenty, kteří se zapsali do 1. ročníku, uspořádala KGE v rámci adaptačního týdne na FF den plný rozmanitého programu, jak jinak než spojeného s německým jazykem.

Začínající studenti tak měli možnost se ve Studovně Jacquese Rupnika ještě před začátkem semestru vzájemně seznámit, ověřit si znalosti německy mluvících zemí v zábavném vědomostním kvízu, procvičit si konverzační dovednosti při workshopu Spielerisch Deutsch lernen / Němčina hravě, podívat se do útrob Univerzitní knihovny OU a proniknout do tajů knihovního katalogu a efektivního vyhledávání.

Aby se mozek provětral a tělo procvičilo, následovala tematická procházka po Ostravě, která byla zakončena posezením u Stammtische v ostravské hospůdce Mirror Pub & Club, kde mohly pokračovat podnětné diskuze nejen o německém jazyce a budoucím studiu, ale také o všem možném včetně zážitků z cestování během letošních prázdnin.

Děkujeme zaměstnancům UK OU za poskytnutí příjemných prostor i odborný výklad a zapsaným studentům za jejich aktivní účast a zájem, ze kterého máme velkou radost. Už nyní se těšíme na opětovné setkání v zimním semestru a přejeme všem stejný úspěch u studia, jaký měli u aktivit adaptačního dne.

Adaptační den na KGE 2023

Zveřejněno / aktualizováno: 11. 09. 2023