Workshopy s rodilými mluvčími na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě v rámci projektu Univerzita PRO

O workshopy s rodilými mluvčími katedry germanistiky byl vždycky velký zájem, ale v době pocovidové je o to větší, že se workshopy mohou realizovat bez jakýchkoli opatření a v prezenční podobě. Dne 21. března 2023 si jimi nechali zpestřit výuku žáci paní ing. Heleny Hyllové z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě. Pokročilejší žáci se zabývali rozdíly mezi Německem a Rakouskem. Ve skupinách popisovali jednotlivé regiony a srovnávali význam a formu vybraných slov německé a rakouské jazykové varianty. Mírně pokročilí žáci se ponořili do tajů německé a rakouské gastronomie a seznámili se s typickými pokrmy obou zemí. Snad v nich naše lektorky probudily nejen chuť k jídlu, ale také chuť učit se němčinu i nadále.

Děkujeme paní vyučující i žákům za zájem o naše workshopy a lektorkám katedry za jejich angažovanost a podporu výuky německého jazyka na českých středních školách. Těšíme se na další spolupráci!

Workshopy s rodilými mluvčími na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě

Zveřejněno / aktualizováno: 05. 04. 2023