Jarní online workshop pro střední školy „Guten Appetit! Typisches Essen in deutschsprachigen Ländern“

Co se vlastně konzumuje v Německu? Jedí všichni Rakušané vídeňský řízek? Je pro Švýcarsko typický jen sýr a čokoláda? To vše se žáci středních škol dozvěděli na workshopu lektorek katedry, Alexandry Kroiss, MA BA, a Christin Briller, M.A., který nabídly v jarních měsících 2021.

Jsme rádi, že vyučující ani žáky neodradila pandemická situace v jejich aktivitě a zájmu o němčinu a přihlásili se v hojném počtu, jak lze vidět níže. Při workshopu žáci živě konverzovali, přiřazovali k obrázkům pokrmů jejich názvy, odhadovali, v jakých konkrétních lokalitách německy mluvících zemí se speciality na jídelníčku místních obyvatel objevují, a zajímali se i o oblíbené pokrmy lektorek samotných.

Z následných reakcí vyplynulo, že workshop žáky zaujal a chtěli by se účastnit i příštích workshopů. Doufáme, že to už bude při osobním setkání na naší fakultě. Děkujeme žákům za účast a vyučujícím za jejich podporu a pomoc s organizací. Již teď se těšíme na další spolupráci!

Zapojené školy:

AHOL - Střední odborná škola, Ostrava-Vítkovice
Biskupské gymnázium v Ostravě, Ostrava-Poruba
Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí
Gymnázium Jiřího Wolkera, Prostějov Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Hodonín
Gymnázium Pavla Tigrida, Ostrava-Poruba
Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba

Jarní online workshop pro střední školy „Guten Appetit! Typisches Essen in deutschsprachigen Ländern“
Autor: Mgr. Renata Finková, Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Hodonín

Zveřejněno / aktualizováno: 09. 08. 2021