Slavnostní křest publikace „Das Fachwort in der Tagespresse“

Dne 25. února 2020 byl slavnostním křtem uveden v literární život další ze zdařilých publikačních počinů členů katedry germanistiky FF OU. Výsledkem jejich badatelského snažení je kniha „Das Fachwort in der Tagespresse“, kterou vydalo prestižní berlínské nakladatelství Frank & Timme. Pod editorským vedením prof. Lenky Vaňkové přispěli k jedinečnosti obsahové stránky publikace členové katedry germanistiky a Centra výzkumu odborného jazyka: dr. Martin Mostýn, dr. Milan Pišl, studentky doktorského studia Mgr. Veronika Biskupová a Mgr. Andrea Hurkalová. Nelze opomenout studie významných německých germanistů, prof. Ludwiga M. Eichingera a prof. Norberta R. Wolfa. Autorky a autoři prezentují ve svých příspěvcích vývoj zprostředkovatelské role médií v kontextu translatologie a didaktiky odborného jazyka. Dále se také zabývají otázkou, jak transfer odborných informací vypadá v současném denním tisku. Slavnostního křtu knihy se s espritem sobě vlastním ujal děkan Filozofické fakulty, doc. Robert Antonín, který ve svém pochvalném projevu ocenil jak odbornou kvalitu nové vědecké publikace, tak i badatelskou a pedagogickou invenci celého týmu katedry germanistiky FF OU.

Slavnostní křest publikace „Das Fachwort in der Tagespresse“

Zveřejněno / aktualizováno: 13. 03. 2020