Přednáška velvyslance Spolkové republiky Německo v České republice na půdě Ostravské univerzity

Dne 6. 11. 2018 proběhlo v aule Ostravské univerzity slavnostní setkání studentů a vyučujících katedry germanistiky FF OU s velvyslancem Spolkové republiky Německo v České republice, Jeho Excelencí Dr. Christophem Israngem. Pan velvyslanec proslovil přednášku Deutschland als Partner der Tschechischen Republik: Erfolge und Herausforderungen (Německo jako partner České republiky: úspěchy a výzvy), jejíž obsah zahrnoval podnětné impulzy k následné diskuzi. Široké spektrum dotazů z řad studentů i vyučujících odráželo hluboký zájem o možnosti mnohostranné spolupráce a dalšího rozvoje bilaterálních vztahů. Následné neformální setkání pana velvyslance se členy katedry germanistiky FF OU a zástupci vyučujících němčiny na středních školách potvrdilo připravenost všech zúčastněných k prosazení většího podílu výuky němčiny v rámci vzdělávacího procesu.

Přednáška velvyslance Spolkové republiky Německo v České republice

Zveřejněno / aktualizováno: 11. 11. 2018