Workshopy pro vyučující a studenty středních škol na katedře germanistiky FF OU

Dne 24. 10. 2018 připravili již tradičně členové katedry germanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity pro studenty středních škol a jejich vyučující dva workshopy. Zástupci tří středních škol a gymnázií si v první části nazvané SCHILLERNDES ÖSTERREICH pod vedením rakouské lektorky Mag. art. Dagmar Pistrich nejprve formou testu ověřili své znalosti o Rakousku, následně je pak v rámci interaktivních her kreativně rozšířili. Ve druhé části, nazvané „NA POČÁTKU BYLO SLOVO…“ ANEB KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ, představila dr. Eva Polášková možnosti, jak si obohatit slovní zásobu, přiblížila různé významy slov a jejich vhodnost použití v rozdílných kontextech. Oba workshopy byly přijaty jejich účastníky s neskrývaným nadšením a podnítily u nich zábavnou formou zájem pro další studium německého jazyka.

Workshopy pro vyučující a studenty středních škol na katedře germanistiky FF OU

Zveřejněno / aktualizováno: 11. 11. 2018