Přednáška KE KRITICE SOUČASNÉHO ČESKÉHO PŘEKLADU pana prof. PhDr. Jiřího Munzara, CSc.

V rámci přednáškového cyklu organizovaného Kruhem moderních filologů se dne 5. května 2017 konala na katedře germanistiky FF OU přednáška profesora Masarykovy univerzity Brno, pana Jiřího Munzara. Svou přednášku KE KRITICE SOUČASNÉHO ČESKÉHO PŘEKLADU rozvinul do několika tematických celků zaměřených na vývoj české translatologie nebo na zásadní problémy při překladu literatury. Zajímavé byly postřehy k českým překladům Bible, divadelních her Shakespeara či Goethova Fausta. Poutavý výklad podnítil přítomné publikum k živé diskuzi. Dotazy směřovaly k nejlepším předpokladům pro zdařilý překlad či naopak k nedostatkům překladu málo vydařeného. V závěru svého vystoupení profesor Munzar nastínil aktuální tendence v současné translatologii. Zdařilá akce byla obrovským přínosem pro všechny účastníky, především však pro studenty němčiny pro překladatelskou praxi.

Přednáška prof. Munzara

Zveřejněno / aktualizováno: 23. 05. 2017