OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Filozofická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra germanistiky > Ze života katedry > Aktuality

Němci se umí bavit - Germanistický „štamtiš“

Když se řekne Němec, němčina nebo Německo, mnoha lidem naskočí pod vlivem zejména některých filmů asociace s až vojenskou disciplínou, „drilem“ a velmi pořádným až pedantským stylem života ... Aby bylo jasno – existují určitě němečtí pedanti a pořádek sám o sobě není tak špatný, ale je to jinak: i Němci (nebo Rakušané...) se dovedou bavit, smát se, užívat si dobrého jídla a pití, tancovat nebo zpívat karaoke. Ano, je to tak. Chcete-li vidět studenty germanistiky spolu s německými lektory opravdu v akci, pak přijďte na GERMANISTICKÝ ŠTAMTIŠ. Tato akce se koná většinou ve středy, bližší a aktuální informace vždy naleznete na našem profilu na  Facebooku.

Zveřejněno / aktualizováno: 12. 03. 2017