Konference Valašsko – historie a kultura III. Duchovní život

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Ve dnech 4.–6. října 2023 proběhne v prostorách Národního muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm třetí ročník konference Valašsko – historie a kultura. Po obecně koncipovaném prvním ročníku (2013) a druhém ročníku, jehož tématem byla obživa (2018), se tentokrát zaměříme na oblast duchovního života. Více o vymezení chystané konference nalezne zájemce v přiložené anotaci.

Program konference ke stažení soubor pdf 0,22 MB

Zájemce o pasivní účast (bez příspěvku) prosíme, aby se přihlašovali pomocí přiloženého formuláře na e-mailovou adresu do 15. srpna 2023.

Za organizační výbor se na Vaši účast těší:

• Lumír Dokoupil (Filozofická fakulta Ostravské univerzity),
  • Daniel Drápala (vedoucí Ústavu evropské etnologie Masarykovy univerzity),
  • Jakub Ivánek (ředitel Centra regionálních studií Filozofické fakulty Ostravské univerzity),
  • Eva Kuminková (náměstkyně ředitele pro odbornou činnost, Národní muzeum v přírodě),
  • Petr Popelka (vedoucí Katedry historie Filozofické fakulty Ostravské univerzity),
  • Svatava Urbanová (Filozofická fakulta Ostravské univerzity).

Akci zaštítili:

• Robert Antonín (děkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity),
  • Jindřich Ondruš (ředitel Národního muzea v přírodě),
  • Aleš Zářický (Katedra historie a Centrum hospodářských a sociálních dějin Filozofické fakulty Ostravské univerzity).

Knihy z prvních ročníků

Zveřejněno / aktualizováno: 31. 03. 2023