Pozvánka k účasti na podzimních akcích pro vyučující a studenty středních škol

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Milé kolegyně, milí kolegové,
chtěli bychom Vás co nejsrdečněji pozvat na následující workshopy, které se budou konat 24. října 2018 od 9:10 do 12:20 hod. (dva cca 80minutové workshopy za sebou) v budově v budově DM Ostravské univerzity, Ostrava, Reální 5:

SCHILLERNDES ÖSTERREICH (Mag. art. Dagmar Pistrich)
Wie gut kennen die Schülerinnen und Schüler Österreich? Bei einem Quiz testen sie ihr Wissen und zeigen, was sie drauf haben! Spielerisch und interaktiv werden sie mehr über Österreich erfahren und wenden die Sprache kreativ an. Da wir auch mit Smartphones und Internet arbeiten werden, bitten wir Sie, Handys mit Internetzugang mitzubringen.

„NA POČÁTKU BYLO SLOVO...“ ANEB KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ (2. díl) (Mgr. Eva Polášková, Ph.D.)
Už v 1. dílu workshopu měli žáci možnost se přesvědčit, že učit se nová slovíčka může být zábava a že slova hrají v lidské společnosti klíčovou roli (viz aluze na Bibli v názvu). I tentokrát se budeme věnovat německé slovní zásobě, různým významům slov a otázce jejich vhodnosti v rozdílných kontextech, a to hravě a interaktivně. Kdo se 1. dílu neúčastnil, nevadí, ve volném pokračování workshopu vše dožene.

Prosíme Vás opět o zprávu nejlépe do 19. října 2018 na adresu , v jakém počtu se akcí zúčastníte, abychom Vám mohli zajistit místa (těch tentokrát není tolik vzhledem k přestavbě budovy E, rozhodující bude tedy rychlost přihlášení).

Chtěli bychom Vás zároveň poprosit, abyste na akce přihlašovali studenty alespoň 2. ročníku, tedy ne úplné začátečníky v němčině. Děkujeme.

Za celou katedru germanistiky Vás zdraví a na setkání s Vámi a s Vašimi studenty se těší

prof. PhDr. Lenka Vaňková, Dr.
vedoucí katedry germanistiky FF OU

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 10. 2018