OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Filozofická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra slavistiky > Věda a výzkum > Publikační činnost

Lingvokulturologičeskaja cennost russkich, ukrainskich i češskich narodnyh primět

Lingvokulturologičeskaja cennost russkich, ukrainskich i češskich narodnyh primět Kupcevičová, J. Lingvokulturologičeskaja cennost russkich, ukrainskich i češskich narodnyh primět. Ostrava: Ostravská univerzita, 2016. 276 s. ISBN 978-80-7464-904-2.

Tato monografie se věnuje výzkumu lidových pranostik kalendářního cyklu (s odkazem na konkrétní kalendářní dny) jako jednomu z typů paremiologických jednotek s prognostickou funkcí. Analýza ruských, ukrajinských a českých kalendářních pranostik na úrovni sémantiky, rytmiky a syntaxe byla provedena ve srovnávacím plánu z hlediska lingvokulturologie.

Publikaci lze koupit nebo objednat v Univerzitním knihkupectví.

Zveřejněno / aktualizováno: 11. 01. 2019