Ohlédnutí za 2. setkáním učitelů němčiny na katedře germanistiky FF OU

Ve čtvrtek 22. ledna 2009 se na katedře germanistiky konalo již druhé setkání učitelů německého jazyka ze středních a základních škol moravskoslezského kraje. Tentokrát mělo toto setkání mezinárodní charakter, neboť se ho zúčastnili také členové týmu evropského projektu programu Comenius TIPP (Teachers in praktice and process) zastupující 6 evropských zemí (Německo, Rakousko, Polsko, Finsko, Litvu a Českou republiku – za tu se na řešení projektu podílí doc. Pavla Zajícová). Poté, co byli hosté přivítáni vedoucí katedry doc. Lenkou Vaňkovou a děkankou FF OU doc. Evou Mrhačovou, přešla komunikace z českého jazyka do němčiny a pod taktovkou německého koordinátora projektu TIPP Bernda Trennera následoval workshop, na kterém lektor interaktivní formou seznámil posluchače, mezi nimiž byli i pedagogové KGE, s problematikou divadelní pedagogiky, jako například se základy zvládání konfliktů ve školské praxi. Akce určené pro širokou učitelskou veřejnost se zúčastnilo asi 30 vyučujících z celého severomoravského regionu.

Přítomní pedagogové ocenili nejen workshop, ale následnou volnou diskusi, kdy měli možnost besedovat se členy katedry o specifických problémech ve výuce němčiny, které je tíží a na jejichž řešení by se pedagogové z vysokých škol mohli podílet. Na závěr se konal raut, kde se při dobrém jídle a pití ve vzájemných rozhovorech navazovalo na vybraná témata, která již zazněla předtím. Věříme, že jsou podobné příležitosti užitečné pro obě strany a doufáme, že se akce líbila jak katedře, tak učitelům ZŠ a SŠ. Setkání na katedře germanistiky jistě nezůstane posledním.

2. setkání učitelů němčiny na katedře germanistiky

Zveřejněno / aktualizováno: 01. 12. 2016