Doc. Mgr. Radek Čech, Ph.D. z katedry českého jazyka jmenován profesorem

Ve středu 21. června se v pražském Karolinu konalo slavnostní jmenování nových profesorek a profesorů, z rukou prezidenta republiky Petra Pavla si na návrh vědeckých a uměleckých rad vysokých škol převzalo jmenovací dekret celkem 93 nových profesorek a profesorů, mezi nimi také náš kolega doc.  Mgr. Radek Čech, Ph.D. z katedry českého jazyka Filozofické fakulty Ostravské univerzity.

„Udělení profesorského titulu je oceněním schopností těch, kteří se na cestě vědy a vysokoškolského vzdělání dostali nejdál. Věřím, že každý z vás bude příspěvkem k tomu, aby byly české vysoké školy místem příležitostí, kde mohou mladí a talentovaní lidé rozvíjet své schopnosti," řekl ve svém úvodním vystoupení prezident Petr Pavel.

Doc. Mgr. Radek Čech byl jmenován profesorem na základě návrhu Vědecké rady Univerzity Karlovy.

Doc. Mgr. Radek Čech, Ph.D. z katedry českého jazyka jmenován profesorem

Zveřejněno / aktualizováno: 22. 06. 2023