Výstava Literární paměť regionu 1918–2018 (texty, osobnosti, místa) doputovala již na svou šestou štaci

Výstava věnovaná regionální literatuře severovýchodní Moravy a českého Slezska, která vznikla v rámci projektu NAKI vedeného prof. Ivou Málkovou, vystřídala od svého zahájení v roce 2021 již několik míst a hostitelských institucí. Poprvé byla prezentována v Památníku Petra Bezruče při Slezském zemském muzeu v Opavě, následně se přestěhovala do Knihovny města Ostravy, odtud putovala do foyer Gongu v oblasti Dolní Vítkovice, její další cesty vedly jižním směrem – nejprve do Moravské zemské knihovny v Brně a následně dokonce za hranice, na Institut slavistiky v kampusu Vídeňské univerzity. Nyní je až do 12. října ke zhlédnutí v prostorách bývalé těžní věže Samson ve Zbýšově nedaleko Brna. O její cestě do regionu s těžební minulostí na jihu Moravy i o výstavě samotné si lze přečíst článek na webu Mikroregionu Kahan.

Zveřejněno / aktualizováno: 05. 09. 2023