Setkání s učiteli německého jazyka Moravskoslezského kraje na katedře germanistiky FF OU

Dne 30. 1. 2008 se uskutečnilo na katedře germanistiky FF OU setkání s učiteli středních škol Moravskoslezského kraje. Cílem této akce bylo navázání kontaktů a trvalé spolupráce mezi pedagogy působícími na katedře germanistiky FF OU a středoškolskými učiteli našeho kraje.

Setkání s učiteli zahájila děkanka FF OU doc. PhDr. Eva Mrhačová, CSc., která přiblížila roli němčiny v soudobém vzdělávacím, kulturním a hospodářském světě. Na tato úvodní slova navázala vedoucí katedry germanistiky FF OU a předsedkyně Svazu germanistů ČR doc. et Priv.-Doz. PhDr. Lenka Vaňková, Dr., jež seznámila učitele působící na středních školách našeho regionu s aktuálními studijními programy katedry germanistiky a poukázala na pestrou paletu výhod studia německé filologie na ostravském germanistickém pracovišti. K výhodám studia germanistiky na FF OU patří nejen kvalitní výuka, ale i bohatá nabídka semestrálních stipendijních pobytů na prestižních evropských univerzitách. Absolventi studia germanistiky na FF OU si tak do praxe odnášejí důkladné znalosti z mnoha germanistických disciplín, výbornou jazykovou kompetenci a v neposlední řadě zkušenosti ze zahraničního stipendijního pobytu.

Setkání s učiteli bylo rovněž spojeno s celou řadou informací o výuce německého jazyka na středních školách Moravskoslezského kraje, výměnných pobytech středoškolských studentů v německy mluvících zemích a dalších aktivitách učitelů. I když zájem o německý jazyk v současné době zaznamenává pokles, snaží se učitelé středních škol stejně jako vyučující katedry germanistiky FF OU vytvořit co nejlepší zázemí pro výuku tohoto jazyka. Tuto skutečnost bezesporu potvrzuje vybavenost katedry germanistiky nejnovější didaktickou technikou, rozsáhlou knihovnou a v neposlední řadě moderními tlumočnickými kabinami, umožňujícími kvalitní výuku simultánního tlumočení. Všichni přítomní si mohli tlumočnické kabiny nejen prohlédnout, ale měli rovněž možnost vyslechnout názornou ukázku v podobě excelentního tlumočnického výkonu odborné asistentky katedry germanistiky FF OU Mgr. Evy Hrdinové, Ph.D. Součástí setkání s učiteli Moravskoslezského kraje bylo v neposlední řadě seznámení s dramatickou činností studentů germanistiky, kteří se pod vedením doc. PhDr. Pavly Zajícové, Ph.D. věnují interpretaci dramat proslulých evropských autorů a sborovému přednesu literárních textů.

Setkání s učiteli bylo ukončeno malým občerstvením. Při této příležitosti se živě diskutovalo, vyměňovaly se zkušenosti a navazovaly kontakty. Celá akce sklidila pozitivní ohlas a stala se bezpochyby podnětem pro další spolupráci mezi katedrou germanistiky FF OU a středními školami Moravskoslezského kraje.

Setkání s učiteli německého jazyka Moravskoslezského kraje 2008

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 09. 2016