Podzimní workshopy pro vyučující a studenty středních škol

Ani studené podzimní počasí žáky středních škol a jejich vyučující neodradilo a v hojném počtu čítajícím cca 70 zájemců o německý jazyk (Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, Jazykové gymnázium Pavla Tigrida Ostrava, Gymnázium Karviná, Wichterlovo gymnázium Ostrava-Poruba) navštívili 5. prosince 2017 katedru germanistiky. Tam už pro ně byly připraveny dva workshopy: „500 Jahre Thesenanschlag“ (Kai Witzlack-Makarevich, M.A.) a „Na počátku bylo Slovo… aneb Kdo si hraje, nezlobí“ (dr. Eva Polášková).

První workshop, jak už název napovídá, byl zaměřen na osobnost Martina Luthera a vyhlášení jeho tezí, od kterého letos uběhlo 500 let. Prostřednictvím filmového a textového materiálu měli žáci možnost zamyslet se nad okolnostmi a důsledky tohoto činu a pochopit politicko-společenské souvislosti tehdejší doby.

Druhý workshop, v jehož názvu neměl známý citát implikovat jeho obsahovou, ale spíše formální stránku, byl věnován problematice německých slov, jejích různých významů a chápání významů v závislosti na věku, kultuře nebo kontextu. Provedená lexikální cvičení naznačila, jakou má slovo v lidské společnosti důležitou funkci a jak je nutné s ním nakládat obezřetně.

Věříme, že i tentokrát se žákům na naší katedře líbilo, děkujeme jejich vyučujícím za spolupráci a těšíme se, že se všichni opět brzy potkáme na dalších akcích katedry.

Podzimní workshopy pro vyučující a studenty středních škol

Zveřejněno / aktualizováno: 14. 12. 2017