Přednáška dr. Antonína Doláka na téma Archetypy a symboly Carla G. Junga v Červené knize a emocích (pondělí 9. března 2020)

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Termín a místo konání:

pondělí 9. března 2020 v 17:00 hod
Klub Atlantik, Čs. legií 7 (vedle Filozofické fakulty OU)

Přednáška představí archetypy a symboly u Carla Gustava Junga. Zaměří se  na „cestu hrdiny“ jako základní strukturu všech snů, mýtů, pohádek i filmových příběhů. Ukáže dynamiku příběhů jako střet archetypových postav. Zaměří se zejména na malby a kresby v Jungově Červené knize, na symboly a archetypy v ní, např. červené a zlaté vejce, had, tvář, rovnostranný kříž, kvaternita, mandaly. Skrze archetypy a jejich boj i smíření můžeme lépe rozumět sobě, lépe sebe integrovat procesem individuace. Archetypové postavy nám pomáhají poznat vlastní emoce, rozumět jim a integrovat je do sebe. Vše bude podáno srozumitelně a systematicky .

Přednášející:

PhDr. Mgr. Antonín Dolák, Ph.D., odborný asistent katedry filozofie Filozofické fakulty Ostravské univerzity

Vstupné na přednášku do Klubu Atlantik: 60 Kč

Zveřejněno / aktualizováno: 21. 02. 2020