Bilanční seminář Centra pro hospodářské a sociální dějiny FF OU

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Pondělí 25. října. 2021 od 16:45 v zasedací místnosti FF OU (Reální 5, bývalá malá jídelna)
Filozofická fakulta Ostravské univerzity

Vážení kolegové,

přijměte mé pozvání na bilanční seminář Centra pro hospodářské a sociální dějiny FF OU, který se věnuje novým přístupům v oblasti hospodářských a sociálních dějin. Součástí semináře bude aktivní vystoupení dr. Viktora Pála, který představí své výzkumné výsledky a badatelskou činnost v maďarských archivech. Z tohoto důvodu bude seminář veden bilingvně (anglicky, česky).

Na setkání s vámi se těší

prof. PhDr. Aleš Zářický, Ph.D.
Ředitel CHSD FF OU

Program bilančního semináře
1.
Nové přístupy k oblasti hospodářských a sociálních dějin a výzkumná činnost CHSD FF OU
prof. PhDr. Aleš Zářický, Ph.D.
2.
Nature, nation and Modernization in the nineteenth century Carpathian Basin state of art, research possibilites
Viktor Pál, PhD
3.
Možnosti odborného zapojení pracoviště do mezinárodní projektové činnosti v následujících letech (2021+)
Mgr. Michaela Závodná, Ph.D.
4.
Zapojení pracoviště do výzkumné činnos_ v předchozích letech (2020—2021)
PhDr. Radek Lipovski, Ph.D.;>prof. PhDr. Aleš Zářický, Ph.D.
5.
Diskuze / discussion