Pozvánka na přednášku a překladatelskou dílnu

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Katedra latinského jazyka a kultury srdečně zve na přednášku Latinsko-české slovníky ve středověku a Slovník středověké latiny v českých zemích, kterou v rámci odpolední překladatelské dílny Dne s překladem 2023 pronese dr. Pavel Nývlt (Kabinet pro klasická studia Filosofického ústavu AV ČR). Překladatelská dílna se bude konat 14. března 2023 od 14:10 v S-zóně (2. patro univerzitní knihovny, budova UK).

Mgr. Pavel Nývlt Ph.D.

vystudoval klasickou filologii a dějiny starověku na Karlově univerzitě, kde v r. 2015 obhájil disertační práci s názvem Oligarchie čtyř set v Athénách roku 411 př. n. l. Starověkému Řecku se věnuje i nadále; v současné době pracuje na překladech komediografa Aristofana a řečníka Lýsii. Dalším badatelským zaměřením dr. Nývlta je středověká lexikografie. Je vedoucím Oddělení středolatinské lexikografie při Kabinetu pro klasická studia Filosofického ústavu AV ČR, jehož hlavním úkolem je tvorba Slovníku středověké latiny v českých zemích.

Zveřejněno / aktualizováno: 08. 03. 2023