OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Filozofická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra filozofie > Nové publikace vydané na Katedře filozofie

Jan Herůfek a kol.: Pojetí důstojnosti člověka od antiky po současnost

Pojetí důstojnosti člověka od antiky po současnost Jan Herůfek a kol.:Pojetí důstojnosti člověka od antiky po současnost.
Ostrava: Vivarium FF OU 2015. Interpretationes sv. B/2. 216 s.
ISBN 978-80-7464-781-9.

Kniha si klade za cíl představit proměny nahlížení na důstojnost člověka od antiky až po současnost. Jejím záměrem není zevrubně pojednat o pojmu dignitas hominis v rámci celých dějin evropského myšlení, spíše se čeští, slovenští a polští autoři jednotlivých kapitol soustředí na vybrané aspekty interpretace důležitosti člověka a to z interdisciplinární perspektivy (vedle filosofie je zde zastoupena také bioetika, historie, klasická filologie či teologie).

Zveřejněno / aktualizováno: 13. 12. 2017