OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Filozofická fakulta > Uchazeč > Studentský život

Kam za sportem a kulturou

Za sportem

Ostravská univerzita navíc nabízí svým studentům pestré sportovní vyžití prostřednictvím některého předmětu, který si můžete zapsat jako „céčko“ na Katedře studií lidského pohybu Pedagogické fakulty či přes program TEP (Tělo – Energie – Pohyb). Jedná se o unikátní program pohybových aktivit, který je určen studentům a zaměstnancům Ostravské univerzity. Sportovat můžete i mimo univerzitu, Ostrava nabízí široký výběr cyklotras, koupališť, krytých bazénů, wellness, fitness center a mnoho dalšího.

Za kulturou

Co se týče mimoškolních volnočasových aktivit, Ostrava nabízí široký repertoár kulturního vyžití, kde navíc můžete v mnohých případech uplatnit studentské slevy na vstupné. Navštívit můžete ostravská divadla – Komorní scéna Aréna, Divadlo Petra Bezruče; Národní divadlo moravskoslezské (Divadlo Jiřího Myrona a Divadlo Antonína Dvořáka); Divadlo loutek Ostrava. Za hudbou vážnou i divočejší můžete zavítat např. do Domu kultury města Ostravy, Gongu, Garage, Fabricu, Marleye, klubů na Stodolní ulici, Klubu Parník, Barrák Music clubu či do Hudebního bazaru. Výtvarné umění na vás čeká v Galerii výtvarného umění v Ostravě (GVUO), Platu, Výstavní síni Sokolská 26, Galerii Dole, Galerie Jáma, Industrial Gallery, Fotografické galerii Antikvariátu a klubu Fiducia, Galerii Opera (Divadlo Jiřího Myrona), Galerie 7, Galerii Beseda a mnohých dalších. Atmosféra industriálu na vás dýchne v Dolní oblasti Vítkovic, Landek Parku či na Dole Michal. Dále můžete navštívit Ostravské muzeum či Pivovarské muzeum pivovaru Ostravar. Ostrava nabízí taktéž velký výběr kulturních center, jako je např. Cooltour, Stará Aréna, Atlantik či Provoz Hlubina. Pokud holdujete spíše filmu, máte na výběr z multikin CineStar a Cinema City, menších kin Minikino, Kino Art, Studio Karel ve Staré Aréně a zrenovovaného starého kina Luna.

Zveřejněno / aktualizováno: 23. 03. 2017