Pracovní příležitosti

Docent / docentka se zaměřením na obecnou psychologii

Děkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity vypisuje výběrové řízení, č. j. OU-72155/25-2024, na obsazení akademického pracovního místa:

  • docent / docentka se zaměřením na obecnou psychologii

Datum nástupu:

  • 23. září 2024 nebo dle dohody

Předpokládaný úvazek:

  • 50 %

Jazyk výběrového řízení:

  • český

Mzdové podmínky:

  • dle Vnitřního mzdového předpisu OU

Náplň práce:

  • zajišťuje výuku v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech (včetně vedení a oponování závěrečných prací) a podílí se na rozvoji těchto studijních programů;
  • je školitelem v doktorských studijních programech;
  • aktivně se podílí na tvůrčí činnosti – zejména formou řešení náročných výzkumných a vývojových úkolů se zásadním významem pro daný obor, na aktivní publikační činnosti v recenzovaných časopisech, popřípadě jinou formou publikačních výstupů podle požadavků oboru a v souladu s požadavky standardů tvůrčí činnosti na OU, zabezpečením, vedením/koordinováním projektů základního/aplikovaného výzkumu, včetně zajištění zdroje financování, aktivní účastí na vědeckých konferencích a odborných setkáních, aktivní prezentací výsledků tvůrčí činnosti;
  • podporuje třetí roli univerzity – zejména formou popularizace tvůrčí činnosti, na administrativě a managementu spojeném s vykonávanou činností a na samosprávě univerzity.

Požadavky:

  • jmenování docentem / docentkou v oboru obecná / sociální psychologie nebo psychologie uznatelné dle platných předpisů ČR;
  • předpoklady pro pedagogickou a vědecko-výzkumnou činnost;
  • aktivní vědecká a publikační činnost v oboru psychologie (s důrazem na publikace v časopisech s IF/Scopus) za posledních 5 let;
  • zkušenosti s řešením vědeckých grantů;
  • EU research level: R3 – Established/R4 – Leading (research group);
  • znalost anglického jazyka, min. na úrovni B2 Evropského referenčního rámce pro jazyky;
  • znalost českého jazyka, min. na úrovni C1 Evropského referenčního rámce pro jazyky;
  • výborné komunikační dovednosti;
  • samostatný, odpovědný a kreativní přístup k práci;
  • morální a občanská bezúhonnost.

Nabízíme:

  • 8 týdnů dovolené za kalendářní rok;
  • 5 dní volna k léčení;
  • příjemné pracovní prostředí a zázemí stabilního zaměstnavatele;
  • pružnou pracovní dobu;
  • možnost příležitostné práce z domova;
  • podporu sportovních aktivit prostřednictvím zaměstnaneckého programu MultiSport;
  • možnost využívat zdarma služby univerzitní knihovny;
  • zvýhodněné ceny mobilních tarifů v rámci zaměstnaneckého benefitního programu;
  • jazykové a jiné univerzitní vzdělávací kurzy;
  • firemní školku Elánek.

Požadované dokumenty:

Žádáme zájemce o výše uvedenou pozici, aby nejpozději do 20. července 2024 (včetně) zaslali požadované dokumenty v elektronické podobě na adresu: .

První kolo výběrového řízení proběhne posouzením zaslaných materiálů. Do druhého kola budou pozváni pouze vybraní uchazeči.

Vyhlašovatel je oprávněn bez uvedení důvodů výběrové řízení prodloužit, přerušit, zrušit nebo nevybrat žádného z uchazečů.

Kontakt:

Filozofická fakulta Ostravské univerzity
Mgr. Michala Šoferová
Personální oddělení
Reální 3, 701 03 Ostrava