Aktuality

Od koně k vykřičníku – Od znaku k logu. Na nové výstavě Ostravského muzea se podíleli dva odborníci z Ostravské univerzity

Výstavu Od koně k vykřičníku – Od znaku k logu otevřelo Ostravské muzeum u příležitosti oslav 100 let Velké Ostravy. Autorsky se na ní podíleli docent Jiří Brňovják a doktor Vítězslav Vilímek z Filozofické fakulty OU. V rozhovoru popsali, co návštěvníci uvidí, i jak náročné bylo výstavu připravit.

Prestižní seniorské Fulbright – Masarykovo stipendium získal Josef Kundrát z Filozofické fakulty

Fulbrightovu komisi zaujal vědecký projekt doktora Josefa Kundráta zaměřený na důvěru lidí při interakcích s umělou inteligencí. Prestižní stipendium na Katedře biomedicínského inženýrství University of Connecticut získal v délce pěti měsíců.

Prezident jmenoval nové profesory, čtyři z nich působí na Ostravské univerzitě

Více než 70 profesorek a profesorů jmenoval ve čtvrtek 13. června prezident republiky Petr Pavel spolu s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Mikulášem Bekem. V pražském Karolinu dekrety převzali také čtyři nově jmenovaní profesoři působící na Ostravské univerzitě – Daniel Jandačka, Jaroslav David, Zhivorad Tomovski a Pavel Hulva.

Diskutujte s Ostravskou o zajímavých tématech. Na Meltingpotu probereme wellbeing, americké volby nebo genovou terapii

Ostravská univerzita bude mít letos na Meltingpotu opět své zastoupení – zajímavý program představí na UNIVERCITY OSTRAVA!!! stage, a to ve spolupráci s VŠB-TUO a městem Ostrava. Těšit se můžete na zajímavé pohledy na současná společenská témata i hravé a kreativní workshopy.

Profesorka Svatava Urbanová z Filozofické fakulty OU převzala ocenění Zlatá stuha

Profesorka Svatava Urbanová převzala ocenění Zlatá stuha za významný přínos literatuře pro děti a mládež. Zorientovat se v široké nabídce knížek pro děti a mládež pomáhá široké veřejnosti už přes čtyřicet let.

Vydejte se s doc. Miroslavem Černým na Cesty za ohroženými jazyky

Vychází soubor „Cesty za ohroženými jazyky“ doc. Miroslava Černého z Katedry anglistiky a amerikanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity.

Student Filozofické fakulty Stepan Knyshov potřetí vybojoval titul mistra Evropy v taekwondu

Svůj třetí titul mistra Evropy v taekwondu vybojoval student Ostravské univerzity Stepan Knyshov. Dvaadvacetiletý Knyshov studuje český jazyk na Filozofické fakultě OU, osobně jste se s ním mohli setkat například na Sportovním dni Ostravské univerzity.

Modly současnosti: Pozoruhodná výstava studentky Magdaleny Šlahařové

V úterý 20. září měla v Kristově kostele na Husově náměstí v Ostravě vernisáž sice malá, ale svojí myšlenkou velice pozoruhodná výstava.

Ostravská univerzita založila transparentní účet na podporu ukrajinských studentů

Nejen Ukrajinci na útěku ze své země nyní potřebují podat pomocnou ruku. Na Ostravské univerzitě máme devadesát ukrajinských studentek a studentů, kteří se vinou války ocitají bez podpory svých rodin.