Ostravská univerzita založila transparentní účet na podporu ukrajinských studentů

Nejen Ukrajinci na útěku ze své země nyní potřebují podat pomocnou ruku. Na Ostravské univerzitě máme devadesát ukrajinských studentek a studentů, kteří se vinou války ocitají bez podpory svých rodin. Ty na Ukrajině bojují i za naši svobodu. „Cítíme odpovědnost se o jejich děti, které nám svěřili, postarat a rádi bychom prokázali, že se na komunitu Ostravské univerzity mohou spolehnout,“ uvedl rektor univerzity Jan Lata.

Z tohoto důvodu se vedení Ostravské univerzity rozhodlo založit veřejnou sbírku s transparentním účtem, z jehož zdrojů podpoří ukrajinské studenty, kteří u nás studují a i ty, kteří přijdou a v budoucnu u nás studovat teprve budou.

Již v tuto chvíli můžete přispívat libovolnými částkami přímo na účet s bankovním spojením 304566716/0300. Pohyby na tomto transparentním účtu můžete sami sledovat zde. Pokud upřednostňujete příspěvek v hotovosti, kasičku spojenou s touto sbírkou najdete v OUshopu (Mlýnská 5, Ostrava, 1. patro; ve všední dny v čase 10-12 a 12:30-16 hodin).

Na zmíněný transparentní účet poputují také výtěžky z celé řady benefičních akcí, které Ostravská univerzita a její fakulty pro své současné i budoucí studenty od začátku války na Ukrajině pořádají. Všem děkujeme za aktivitu a solidaritu.

Pro platbu můžete využít také níže umístěný QR kód.

Dárcům v souladu se zákonem č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, na vyžádání vyhotovíme potvrzení o přijatém daru.

QR kód

Zveřejněno / aktualizováno: 30. 03. 2022