Zemřel Mgr. Kamil Rodan, Ph.D.

Dr. Karel Rodan V neděli 31. října zemřel po těžké nemoci ve věku 43 let Mgr. Kamil Rodan, Ph.D.

Kamil Rodan vystudoval magisterský obor Historie na Filozofické fakultě (2001) a na téže fakultě následně absolvoval doktorské studium v oboru Hospodářské a sociální dějiny (2008). Působil jako vědecko-výzkumný pracovník ve Slezském zemském muzeu v Opavě. Sférou jeho badatelského zájmu byla zejména problematika hospodářských dějin Slezska v 19. století, studium osobností veřejného života 19. a 20. století, historie evropských panovnických rodů, československá populární hudba v 2. polovině 20. století včetně regionální historie Ostravska.

Po získání doktorského grádu se svou alma mater pokračoval v odborné spolupráci v rámci několika projektů a je autorsky podepsán pod řadou biogramů v Biografickém slovníku Slezska a severní Moravy. Velkému zájmu z řad odborníků i široké veřejnosti se těšila jeho dlouholetá přednášková činnost v rámci Univerzity třetího věku na FF OU, mapující historii a současnost evropských panovnických rodů.

Kamil Rodan svým odborným zaměřením i popularizací historie zanechal výraznou stopu v historii Filozofické fakulty Ostravské univerzity.

R. I. P.

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 11. 2021