OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Filozofická fakulta > Uchazeč > Dny otevřených dveří

• Obrázek

Den otevřených dveří na FF OU

8. – 9. února se otevírají dveře uchazečům o studium

V pátek a v sobotu 8. a 9. února mohou zájemci o studium navštívit Filozofickou fakultu Ostravské univerzity, která jen v bakalářském stupni studia nabízí více než 200 studijních programů, vybrat si tak může skutečně každý.

Naše motto je: Studuj, co tě baví, jen tak můžeš vyniknout. Svět nepotřebuje jen vývojáře, právníky, ekonomy... společnost hledá jedince, kteří přemýšlí v souvislostech, znají spojnice a paralely mezi minulostí a současností, mezi východem a západem, mezi bohatstvím a chudobou. Lidi, co nenahlížejí na svět černobíle, ale uvědomují si pestrot lidské společnosti, jejíž součástí je každý z nás.

Můžeš se stát opravdu tím, čím chceš a ovlivnit budoucnost mnohem víc, než si myslíš. Třeba jako středoškolský učitel nebo pracovník v neziskovce, který pomáhá na druhém konci světa nebo jako lektor češtiny v Austrálii, Argentině či Londýně. Těch zajímavých a smysluplných příběhů, které vypráví naši absolventi, je spousta.

Proč jezdit studovat do jiných měst, když můžeš získat kvalitní vzdělání v Ostravě?

Filozofická fakulta Ostravské univerzity nabízí vzdělávání v oblasti studia jazyků (filologie), historie, filozofie, dějin umění, literární vědy, psychologie a sociologie.

Všechny nabízené studijní programy lze vzájemně kombinovat a jejich kompletní nabídku nalezneš na stránce uchazeč. Stačí si rozkliknout studijní program, o který projevuješ zájem, a okamžitě zjistíš podmínky přijímacího řízení. Uvidíš jednotlivé předměty i ukázky přijímacích testů nebo doporučenou literaturu.

Přesto věříme, že přímý kontakt s pedagogy i s prostředím fakulty ještě než se přihlásíš ke studiu, je velmi důležitý. Proto všechny zájemce o studium na vysoké škole srdečně zveme na Den otevřených dveří. 8. – 9. února na Reální ulici 3Mlýnskou ulici 5 v Ostravě. V tyto dva dny se můžeš doptat na všechno, co tě zajímá, poznáš své budoucí pedagogy nebo si můžeš poslechnout zkušenosti našich studentů. Využij této příležitosti a přijď navštívit Filozofickou fakultu i v případě, že preferuješ jinou fakultu či obor. Člověk nikdy neví...

V pátek 8. 2. se na středoškolské studenty a jejich rodiče těšíme od 12 do 17 hodin, v sobotu pak od 9 do 12 hodin.

Přehled dnů otevřených dveří na dalších fakultách Ostravské univerzity

Máš chvilku času? Zahraj si náš „filozofický kvíz“ (rozklikni a vpravo v menu vyber, zda chceš hrát jako sólo hráč nebo můžeš poměřit své vědomosti se spolužáky). Nevadí, pokud nevyhraješ. Přihlas se k nám a zvítězíš.

Zveřejněno / aktualizováno: 08. 01. 2019