Pracovní příležitosti

Tenure track výzkumník II (systemizovaná pozice Výzkumník II nebo III) v rámci projektu REFRESH

Děkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity vypisuje výběrové řízení, č. j. OU-71750/25-2024, na obsazení následujícího systemizovaného pracovního místa:

  • Tenure track výzkumník II (systemizovaná pozice Výzkumník II nebo III) v rámci projektu REFRESH - Research Excellence For REgion Sustainability and High-tech Industries, reg. č. CZ.10.03.01/00/22_003/0000048

Datum nástupu:

  • 1. října 2024 nebo dle dohody.

Předpokládaný úvazek:

  • 100 %.

Jazyk výběrového řízení:

  • čeština/angličtina.

Mzdové podmínky:

  • dle Vnitřního mzdového předpisu OU. Nabízíme vynikající a mezinárodně srovnatelnou mzdu, která umožní kvalitní život v České republice.

Náplň práce:

  • řešení či spoluřešení složitých vědeckovýzkumných/vývojových úkolů v projektu Refresh;
  • spolupráce ve výzkumném týmu a s domácími a partnerskými výzkumníky;
  • aktivní publikační činnost podle požadavků oboru a v souladu s požadavky projektu Refresh;
  • zajišťování financování výzkumu (podávání grantů, vyhledávání možností smluvní spolupráce na výzkumu).

Požadavky:

  • minimálně 5 let po získání Ph.D.;
  • EU research level: R2 – Recognized / R3 – Established;
  • vědecká hodnost Ph.D. nebo ekvivalent v oboru sociologie;
  • publikační činnost v daném oboru (minimálně 7 výstupů v databázích WoS/SCOPUs, C nebo B);
  • H-index (WoS/Scopus) minimálně 2, nebo Scholar 4, případně doložitelných 30 citací vlastních prací;
  • zkušenost s řešením grantových projektů a/nebo realizace zahraničních stáží v souhrnné délce 3 měsíců;
  • znalost anglického jazyka, výborné komunikační dovednosti srovnatelné s úrovní B2;
  • znalost dalších cizích jazyků výhodou;
  • samostatný, odpovědný a kreativní přístup k práci;
  • morální a občanská bezúhonnost;
  • schopnost spolupracovat na sociologických aspektech energetické tranzice s partnerskými univerzitami výhodou;
  • výzkumné zaměření a podání budoucích projektů v oblasti transformace komunity (např. vliv na rodinu, životní prostředí, mládež/starší dospělé, politické postoje, komunity) v důsledku změn na trhu práce v kontextu měnících se politických a ekonomických systémů velkého rozsahu. Kvalitativní a/nebo kvantitativní přístupy jsou vítány.

Nabízíme:

  • 6 týdnů placené dovolené za kalendářní rok;
  • 5 dní volna k léčení;
  • možnost částečné práce z domova;
  • pružnou pracovní dobu;
  • stravenky;
  • příjemné pracovní prostředí a zázemí stabilního zaměstnavatele;
  • podporu sportovních aktivit prostřednictvím zaměstnaneckého programu MultiSport;
  • možnost využívat zdarma služby univerzitní knihovny;
  • zvýhodněné ceny mobilních tarifů v rámci zaměstnaneckého benefitního programu;
  • jazykové a jiné univerzitní vzdělávací kurzy;
  • firemní školku Elánek.

Zaujala vás naše nabídka?

Nejpozději do 4. srpna 2024 (včetně) nám v elektronické podobě na adresu zašlete tyto dokumenty:

  • podepsaný souhlas se zpracováním osobních údajů soubor docx 4,03 MB
  • motivační dopis;
  • profesní životopis s přehledem dosavadní praxe;
  • kopie dokladů o dosaženém vzdělání a získané vědecké hodnosti;
  • přehled publikační činnosti;
  • návrh vědecko-výzkumné a publikační činnosti pro následující čtyři roky v dané oblasti (viz výše) v rozsahu max. 5 normostran.

První kolo výběrového řízení proběhne posouzením zaslaných materiálů. Do druhého kola budou pozváni pouze vybraní uchazeči.

Vyhlašovatel je oprávněn bez uvedení důvodů výběrové řízení prodloužit, přerušit, zrušit nebo nevybrat žádného z uchazečů.

Pracovní pozice vznikla za finanční podpory Evropské unie v rámci projektu REFRESH s reg. číslem CZ.10.03.01/00/22_003/0000048.

logolink

Kontakt:

Filozofická fakulta Ostravské univerzity
Mgr. Michala Šoferová
Personální oddělení
Reální 3, 701 03 Ostrava