Vydejte se s doc. Miroslavem Černým na Cesty za ohroženými jazyky

Vychází soubor „Cesty za ohroženými jazyky“ doc. Miroslava Černého z Katedry anglistiky a amerikanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity.

Čtyřdílný soubor v hluboce lidském vyprávění popisuje setkání s posledními mluvčími vymírajících řečí, jehož jednotícím prvkem je nezlomná víra v hodnotu jazykové a kulturní pestrosti planety Země. Doc. Černý ukazuje, že doba výzkumných cestovatelů, průzkumníků a objevitelů neskončila s počátkem dvacátého století. I dnes můžeme uskutečnit expediční výpravy, jejichž výsledky posouvají poznání světa, který obýváme.

Miroslav Černý se rozhodl mapovat zanikající jazyky domorodých národů všech obydlených kontinentů a činí tak již po více než dvacet let. Studoval jazykovědu, literaturu a antropologii. Doktorát získal na FF MU, na FF OU přednáší anglistiku a amerikanistiku.

Soubor „Cesty za ohroženými jazyky“ se skládá ze čtyř knih vložených do kartónové etue opásané ozdobnou, informativní páskou, bonusem je složená mapa světa vyznačující místa, o nichž se v knihách píše.

Zveřejněno / aktualizováno: 28. 05. 2024