OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Filozofická fakulta > O fakultě > Aktuality

• Obrázek

Kurzy španělštiny a francouzštiny pro seniory

Jazykové kurzy pro začátečníky v rámci Univerzity třetího věku

Nikdy není pozdě na to začít se učit cizí jazyk a poznávat cizí kultury. Filozofická fakulta nově nabízí kurzy francouzštiny a španělštiny, které jsou vyhrazené seniorům. Nejedná se čistě jen o výuku jazyka, ale také o poznání reálií španělsky a francouzsky mluvicích zemí.

Oba kurzy jsou určeny začátečníkům v seniorském věku, smyslem je během dvou semestrů (jednoho roku) naučit základům jazyka a seznámit posluchače s kulturou francouzsky a španělsky mluvících zemí. Jedinou podmínkou k přihlášení ke studiu je dokončené středoškolské vzdělání. Cena jednoho kurzu činí 5 100 Kč a zahrnuje 52 vyučovacích hodin se zkušenými lektory i rodilým mluvčím.

Po ukončení kurzu španělštiny nebo francouzštiny by absolventi měli zvládnout jednoduchou konverzaci, objednat si jídlo v restauraci, domluvit se v obchodě či v hotelu. S takovými základy se už cestuje mnohem lépe. Benefitem každého takového kurzu je vedle získání nových znalostí také setkání s dalšími podobně smýšlejícími lidmi a možnost se na dvě hodiny týdně přenést zpět do školních lavic. Pedagogové pořádající katedry romanistiky se na Vás těší.

Zájemci se mohou hlásit do 31. srpna, a to pouze prostřednictvím elektronické přihlášky.

Zveřejněno / aktualizováno: 12. 08. 2020