OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Filozofická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra české literatury a literární vědy > Věda a výzkum > Publikační činnost

Tomášek, M.: Labyrintem díla K. M. Čapka-Choda

obálka Kniha Labyrintem díla K. M. Čapka-Choda přibližuje spisovatele, kterému vlivní kritici s Šaldou v čele přisoudili místo mezi naturalisty, tj. na periferii českého literárního dění, ačkoliv šlo o autora zcela osobitého, vnější literární impulzy ironizujícího a přetvářejícího, epika výjimečných vypravěčských schopností. Předložená práce se ovšem nevyčerpává vyvracením minulých omylů ani hledáním nových nálepek, snaží se znovu a bez předsudků představit Čapkovo dílo jako celek, podchytit dobovou kritickou reflexi a upozornit rovněž na některá překvapivá literární příbuzenství (Rabelais, expresionismus, Vančura, M. Kundera).

Zveřejněno / aktualizováno: 13. 01. 2018