HR – personální konzultant pro veřejnost

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Nový modul odhalí vaše silné stránky a nastartuje kariéru

Uvažujete o změně profese nebo chcete zdokonalit své manažerské schopnosti? Filozofická fakulta Ostravské univerzity nabízí praktický studijní modul zaměřený na problematiku lidských zdrojů. Cílem modulu je odhalit v sobě silné stránky, seznámit se s problematikou lidských zdrojů a osvojit si či rozvinout manažerské dovednosti.

Modul je výrazně zaměřený na praxi. Kromě teoretické části se posluchači vydají do vybraných firem, kde mají možnost navázat nové kontakty a seznámit se s chodem firmy. Modul je skvělou příležitostí pro nastartování zcela nové kariéry nebo k prohloubení znalostí v oblasti managementu a personalistiky. Posluchači si vyzkouší nejnovější metody přijímacího řízení, nahlédnou do běžných personálních procesů, získají povědomí, jak efektivně motivovat zaměstnance, aby dohromady tvořili funkční tým a v neposlední řadě se naučí včas odhalovat v sobě i v druhých silné i slabé stránky, což je naprostý základ pro každé úspěšné podnikání či chod firmy.

Co konkrétně uchazeče o studium čeká?

Posluchač nahlédne do zákulisí mnoha jiných firem, seznámí se s nejnovějšími trendy v oblasti lidských zdrojů a získá nebo si zdokonalí potřebné manažerské dovednosti. Jedinou podmínkou pro přijetí je ukončené úplné středoškolské vzdělání.

Modul probíhá ve dvou semestrech (celkem 1 rok) a skládá se ze čtyř informačně-praktických předmětů - Organizační kultura; Personální procesy související se strategií a řízením organizace; Řízení pracovního výkonu, motivace, rozvoj kariéry; Trendy rozvoje technik lidských zdrojů, kreativita a sebeprezentace. Následuje praxe v rozsahu 100 běžných hodin u zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji dle vlastního výběru a závěrečná prezentace. Po úspěšném absolvování získává posluchač certifikát, který je dobrým startem například k profesi personalisty nebo k vlastnímu podnikání. Absolventka modulu Sabina Slišková napsala: „Pracuji na částečný úvazek jako trainee na HR oddělení ve společnosti Maxion Wheels. Právě tam jsme měli v HR modulu exkurzi a myslím, že mi HR modul hodně dopomohl se na tuto pozici dostat. Takže ještě jednou děkuji za příležitost, za zkušenosti a určitě bych modul doporučila dalším studentům.“

Zájemci o studium modulu HR – personální konzultant se mohou hlásit do 20. srpna prostřednictvím elektronické přihlášky. Modul je nabízen v rámci celoživotního vzdělávání, hlásit se tak může každý zájemce s ukončeným středoškolským vzděláním.

Více o kurzu a přihlášení

V případě dalších dotazů můžete kontaktovat garantku modulu dr. Lucii Dokoupilovou ().

Zveřejněno / aktualizováno: 28. 07. 2021