Pokyny pro uchazeče k přijímací zkoušce na FF OU

1. Nezapomeňte si s sebou vzít občanský průkaz (cestovní pas), psací potřeby modré barvy (raději i náhradní), respirátor a doklad podle bodu 7.

2. Alespoň čtvrthodinu před začátkem přijímací zkoušky se dostavte do budovy D na ulici Reální (v případě konání zkoušky v budově D, DM a E), nebo do  budovy G na ulici Mlýnská (v případě konání zkoušky v budově G). Budova D i G se nachází v centru Ostravy, část Moravská Ostrava.

3. Používejte dezinfekci rukou při vstupu do budovy fakulty.

4. Mějte u sebe (např. v mobilním telefonu) při vstupu do budovy poznamenáno číslo učebny, kde budete přijímací zkoušku konat, abyste se rychle zorientovali v budově fakulty.

5. V budově fakulty mějte na sobě celou dobu respirátor (typově odpovídající FFP2, KN 95) a udržujte odstupy od ostatních (alespoň 1,5 m).

6. Při vstupu do učebny ukažte občanský průkaz a doklad podle bodu 7.

7. Podle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví (ze dne 19. dubna 2021 aktualizovaného dne dne 3., 17., 22. května a 14. června 2021) nesmí mít uchazeč aktuální příznaky COVID-19 (teplota, ztráta čichu apod.) a musí se prokázat:

1. negativním antigenním testem, který byl proveden v posledních 7 dnech před konáním přijímací zkoušky:

I. uchazeč předloží doklad vydaný poskytovatelem zdravotních služeb o negativním výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, nebo

II. uchazeč předloží doklad vydaný vysokou školou o negativním výsledku preventivního antigenního testu na stanovení antigenu viru SARS-CoV-2; nebo

2. negativním PCR testem, který byl proveden v posledních 7 dnech před konáním přijímací zkoušky:

I. uchazeč předloží doklad vydaný poskytovatelem zdravotních služeb o negativním výsledku RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, nebo

II. uchazeč předloží doklad vydaný vysokou školou o negativním výsledku preventivního RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2; nebo

3. lékařským potvrzením dokládajícím prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění COVID-19, přičemž uplynula doba izolace a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní; nebo

4. potvrzením od zaměstnavatele nebo čestným prohlášením o tom, že absolvoval v rámci povinného testování zaměstnanců stanoveného jiným mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou a byl osobě poskytnut jejím zaměstnavatelem, s negativním výsledkem; nebo

5. potvrzením školy nebo školského zařízení nebo čestným prohlášením o tom, že ve škole nebo školském zařízení absolvoval podle tohoto nebo jiného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem.

8. Po vykonání zkoušky prosíme o brzké opuštění budovy fakulty.

9. Rodiče či doprovod musí zůstat venku.

10. Rodiče či doprovod zdravotně handicapovaných uchazečů může vstoupit do budovy za splnění podmínek podle bodu 3, 5 a 7.

Děkujeme za dodržování všech pokynů!

Zveřejněno / aktualizováno: 22. 06. 2021