Kongres českých polonistických studií také ve spolupráci s OU

Ostravská polonistika bude hostit jednu z akcí připravovaného Kongresu českých polonistických studií, který se bude vůbec poprvé konat na podzim roku 2019. Do realizace Kongresu ve formě cyklu několika tematicky odlišných konferencí a dalších doprovodných akcí se zapojí řada českých univerzit, institucí a organizací. Jednou z pořádajících institucí je také katedra slavistiky FF OU, resp. její oddělení polonistiky, která u této příležitosti pořádá mezinárodní konferenci „Jazyk na hranici – hranice v jazyku“ (17. – 18. září 2019) – více zde. Slavnostní zahájení Kongresu se uskuteční v září na Univerzitě Palackého v Olomouci a cyklus akcí bude ukončen v listopadu na Univerzitě Karlově v Praze. Kromě uvedených vysokých škol se další akce budou konat mj. na Masarykově univerzitě v Brně, Univerzitě Hradec Králové, Slezské univerzitě v Opavě. Kongres českých polonistických studií 2019 se koná pod záštitou velvyslankyně Polské republiky v Praze.

Zveřejněno / aktualizováno: 29. 05. 2019