Vyjeď s námi do zahraničí

Katedra sociologie nabízí studentům možnost studovat na jeden semestr na partnerských univerzitách v zahraničí. My vyučující podporujeme studenty, kteří se rozhodují studovat v zahraničí, jelikož jsme přesvědčeni, že to je jedinečná možnost seznámit se s jinou kulturou a jiným způsobem života. Tyto zkušenosti jsou zvlášť pro studenty sociologie cenné a neopakovatelné.

Otázky a přání směrujete na Erasmus koordinátorku: Dr. phil. Nicole Horáková Hirschlerová, M.A.

Přečtěte si také, co píšou naše studentky, které studovaly jeden semestr v zahraničí:

Pavlína M. 3. roč. sociologie, Erasmus v Paderbornu, Německo:

„Ahojte všichni! Zdravím z německého Paderbornu! Chtěla bych Vám říct, ať neváháte a vyzkoušíte si studium na jeden semestr v zahraničí! Nejenže poznáte jiné systémy učení a sociologii trochu jinak, je to ale také dobrá možnost, jak si zdokonalit své jazykové schopnosti, zakusit cizí kultury, ochutnat jiná jídla, než na která jsme zvyklí (to je asi má nejoblíbenější část :D) a poznat nové zajímavé lidi, kteří mají odlišný pohled na svět. Tak neváhejte, vždyť studujeme jen jednou a tohle je perfektní příležitost, jak si to studium pořádně užit!“

Hana V., 3. roč. sociologie, Erasmus v Katowicích, Polsko:

„Zdravím!!! Taky bych se chtěla podělit o svůj zážitek z Erasmu. Nyní jsem v Polsku v Katowicích a jsem nadšená. Je to pro mě skvělá příležitost studovat sociologii v zahraničí, protože mám k dispozici zajímavé předměty a také učitele, kteří obohatí moje znalosti. Velikou výhodou je určitě angličtina, bavíte se s učiteli, spolužáky a s ostatními „erasmáky“, takže se naučíte dobře mluvit anglicky a to je to nejdůležitější. No a poznáte kulturu, zvyky, tradice a další zajímavosti cizí země. A taky získáte mnoho přátel ze všech možných zemí. Myslím, že Erasmus Vás obohatí v mnoha směrech. A to za to stojí!!“

Spolupracující zahraniční univerzity

• Debreceni Egyetem - University of Debrecen (Maďarsko)
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach, Instytut Socjologii (Polsko)
  • Univerzita Konšťantína Filozofa v Nitre, Katedra sociológie (Slovensko)
  • Technische Universität Chemnitz, Institut für Soziologie (Německo)
  • Technische Universität Chemnitz, Institut für Europäische Geschichte (Katedra evropských dějin), (Německo)
  • Universität Paderborn, Institut für Soziologie (Německo)
  • The Pontifical University of John Paul II in Krakow (Polsko)

Více o podmínkách výjezdu do zahraničí.

Zveřejněno / aktualizováno: 04. 12. 2020