Setkání členů Metodického centra NEFLT s vyučujícími středních škol

Dne 25. června 2012 se uskutečnil v rámci projektu NEFLT na katedře germanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě odborný seminář a následný workshop na téma „Státní maturita - zkušenosti a potřeby“. Jako odborná lektorka byla přizvána Mgr. Svatava Rumpelová, která členy Metodického centra NEFLT erudovaně informovala o aktuální podobě maturitní zkoušky. Podrobně rozebrala jednotlivé části zkoušky, formulace jejich zadání i způsoby možného hodnocení. Odborný seminář byl zakončen videoukázkou ideálního průběhu ústní maturitní zkoušky. V rámci workshopu se mezi členy Metodického centra NEFLT a přítomnými vyučujícími středních škol rozběhla živá diskuse. Zástupci obou skupin představili situaci výuky německého jazyka na jednotlivých pracovištích. Navrhli možnosti další spolupráce, která by vedla ke zvýšení zájmu o studium německého jazyka. Výměna zkušeností se týkala především použití odborných učebnic a jiných studijních materiálu, možnosti využití www stránek pro výuku jazyka, spolupráce s Goethe Institutem, DAAD a ostatními institucemi. Především však byla projednána možná spolupráce s Metodickým centrem NEFLT, jehož členové nabídli konkrétní témata, např. scénické prezentace, odborné semináře, výuku vedenou rodilým mluvčím. Vzájemné setkání členů Metodického centra NEFLT s vyučujícími středních škol v rámci odborného semináře a workshopu bylo shledáno jako velmi přínosné a přítomní potvrdili zájem o účast na jeho dalších lekcích.

Seminář a workshop Státní maturita - zkušenosti a potřeby

Zveřejněno / aktualizováno: 12. 03. 2017