Den ve znamení fotografií a tlumočení aneb Skupina K 4 podruhé

Dne 19. března 2012 vystavovala orlovská fotografická skupina K4 ve složení Miroslav Brziák, Pavla Herzánová, Radim Golka a Pavel Brádka podruhé své fotografie v Galerii Na Půdě při FF OU. Tématem jsou tentokrát dětské fotografie. A protože je Miroslav Brziák nejen fotograf, ale také student navazujícího magisterského studia Němčina pro překladatelskou praxi, zúčastnili se výstavy především studenti a pedagogové katedry germanistiky.

Výstavu zahájil tajemník KGE, dr. Martin Mostýn, který pronesl pozdrav doc. Evy Mrhačové a dále vedoucí katedry, prof. Lenky Vaňkové, které se vernisáže nemohly zúčastnit. Projev byl konsekutivně tlumočen do německého jazyka. Tohoto úkolu se zhostila spolužačka p. Brziáka, Michaela Machová, a to s velkým úspěchem. Součástí vernisáže byla i hudební vložka, a to v podání zpěvačky Karin Drozdové. Doufejme, že se výstavy skupiny K4 stanou celofakultní, ne-li celouniverzitní tradicí a že se právě současná výstava bude líbit co nejvíce návštěvníkům.

Mgr. Eva Hrdinová, Ph.D.

Zveřejněno / aktualizováno: 12. 03. 2017