Studentská konference opět v Ostravě

Již tradičně se na přelomu listopadu a prosince konala Studentská vědecká konference spojená s udílením ceny Františka Schwarze. Akce, které se již tradičně zúčastnila skupina studentů z partnerské univerzity v Erfurtu pod vedením mgr. Mathiase Krepfa, v tomto roce nabízela velmi pestrou paletu příspěvků. Mezi literárněvědnými tak zaujal například se svým filozoficky laděným příspěvkem erfurtský student Christian Hartwig Meinau, nebo ostravská studentka Veronika Hanáková věnující se Feuchtwangerově Židovce z Toleda, mezi jazykovědnými pak například příspěvek ostravských studentů Andrey Frachbartové o německých dialektech na Slovensku a Petra Hudého a nadávkách v němčině. Stranou nezůstala ani historická gramatika, kde upoutaly příspěvky ostravských doktorandek Miroslavy Tomkové a Markéty Wolfové, nebo translatologie, kde se ostravská studentka Věra Cihlářová věnovala překladům Václava Havla do němčiny. Po všech stránkách kvalitní příspěvky se dočkaly také adekvátního ocenění. Nejlepší studenti se tak mohou zásluhou poslance Evropského parlamentu, pana RNDr. Pavla Poce, zúčastnit stáže v Bruselu (P. Hudý), případně exkurze do orgánů EU ve Štrasburku (Andrea Flachbartová a Dagmar Coufalová).

Studentská konference

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 09. 2016